RG3216V-7870-P-T1
Mfr.Part #
RG3216V-7870-P-T1
Description
RES SMD 787 OHM 0.02% 1/4W 1206
Lead Free
Packing Method :
TR
Resistance :
787Ohm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.02%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated :
200V
JESD-609 Code :
e3
Height :
400μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Rated DC :
200V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Published :
Construction :
Chip
Factory Lead Time :
20 Weeks
Weight :
16.187578mg
Datasheets
RG3216V-7870-P-T1
Susumu RG3216V-7870-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 787Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C