RG3216V-7680-B-T1
Mfr.Part #
RG3216V-7680-B-T1
Description
RES SMD 768 OHM 0.1% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated DC :
200V
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
768Ohm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Voltage - Rated :
150V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Power Dissipation :
250mW
Height :
508μm
Construction :
Chip
FIXED RESISTOR
Reach Compliance Code :
Unknown
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±0.1%