RG3216V-7320-B-T1
Mfr.Part #
RG3216V-7320-B-T1
Description
RES SMD 732 OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Packing Method :
TR
Max Power Dissipation :
250mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Height :
508μm
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
732Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
150V
Published :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Construction :
Chip
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Lead Free :
Lead Free
Reach Compliance Code :
Unknown
Datasheets
RG3216V-7320-B-T1
Susumu RG3216V-7320-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 732Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C