RG3216V-6490-D-T5
Mfr.Part #
RG3216V-6490-D-T5
Description
RES SMD 649 OHM 0.5% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Height :
508μm
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
649Ohm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Voltage - Rated :
150V
20 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Surface Mount :
yes
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max Power Dissipation :
250mW
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Rated DC :
200V
Construction :
RECTANGULAR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
125mW
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Datasheets
RG3216V-6490-D-T5
Susumu RG3216V-6490-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 649Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C