RG3216V-4871-P-T1
Mfr.Part #
RG3216V-4871-P-T1
Description
RES SMD 4.87KOHM 0.02% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
150V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Lead Free :
Lead Free
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Construction :
Chip
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
AEC-Q200
Packing Method :
TR
1 (Unlimited)
Height :
508μm
Tolerance :
±0.02%
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
200V
Published :
Resistance :
4.87kOhm
Power Rating :
125mW
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Datasheets
RG3216V-4871-P-T1
Susumu RG3216V-4871-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 4.87kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C