RG3216V-4421-B-T5
Mfr.Part #
RG3216V-4421-B-T5
Description
RES SMD 4.42K OHM 0.1% 1/4W 1206
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power Rating :
250mW
Voltage - Rated :
200V
Resistance :
4.42kOhm
Construction :
RECTANGULAR
Weight :
16.187578mg
RG
Factory Lead Time :
20 Weeks
Height :
400μm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
EAR99
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RG3216V-4421-B-T5
Susumu RG3216V-4421-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 4.42kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C