RG3216V-4321-D-T5
Mfr.Part #
RG3216V-4321-D-T5
Description
RES SMD 4.32K OHM 0.5% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Height :
508μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Metric) :
Max Power Dissipation :
250mW
Number of Terminations :
2
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Published :
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
Lead Free :
Lead Free
Surface Mount :
yes
Weight :
16.187578mg
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
4.32kOhm
Power Rating :
250mW
Ratings :
AEC-Q200
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
Composition :
Thin Film
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
200V
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
200V
Datasheets
RG3216V-4321-D-T5
Susumu RG3216V-4321-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 4.32kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C