RG3216V-3920-D-T5
Mfr.Part #
RG3216V-3920-D-T5
Description
RES SMD 392 OHM 0.5% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±0.5%
Composition :
Thin Film
Max Power Dissipation :
250mW
Construction :
RECTANGULAR
Voltage - Rated :
150V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Resistance :
392Ohm
Height :
508μm
Datasheets
RG3216V-3920-D-T5
Susumu RG3216V-3920-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 392Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C