RG3216V-3600-P-T1
Mfr.Part #
RG3216V-3600-P-T1
Description
RES SMD 360 OHM 0.02% 1/4W 1206
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Length :
3.2004mm
Tolerance :
±0.02%
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
150V
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
508μm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
ROHS3 Compliant
Width :
1.6002mm
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
360Ohms
Datasheets
RG3216V-3600-P-T1
Susumu RG3216V-3600-P-T1
RG Series, Thin Film, 360Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C