RG3216V-3570-P-T1
Mfr.Part #
RG3216V-3570-P-T1
Description
RES SMD 357 OHM 0.02% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
16.187578mg
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Height :
400μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
357Ohm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Construction :
Chip
Tolerance :
±0.02%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
20 Weeks
Datasheets
RG3216V-3570-P-T1
Susumu RG3216V-3570-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 357Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C