RG3216V-3322-D-T5
Mfr.Part #
RG3216V-3322-D-T5
Description
RES SMD 33.2K OHM 0.5% 1/4W 1206
Construction :
Chip
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Weight :
16.187578mg
Resistance :
33.2kOhm
Thin Film
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Rated DC :
200V
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Voltage - Rated :
200V
Height :
400μm
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Metric) :
Datasheets
RG3216V-3322-D-T5
Susumu RG3216V-3322-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 33.2kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C