RG3216V-3322-B-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG3216V-3322-B-T1
Manufacturer
Susumu
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 33.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
33.2kOhm
Surface Mount :
yes
Composition :
Thin Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
125mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
200V
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated :
150V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
Chip
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Mounting Feature :
Surface Mount
Packing Method :
TR
Series :
RG
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Termination :
SMD/SMT
Height :
400μm
Datasheets
RG3216V-3322-B-T1
Susumu RG3216V-3322-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 33.2kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C