RG3216V-3302-B-T1
Mfr.Part #
RG3216V-3302-B-T1
Description
RES SMD 33K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Reach Compliance Code :
Unknown
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RG
Surface Mount :
yes
Power Rating :
125mW
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
33kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated :
150V
Voltage - Rated DC :
200V
Height :
400μm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Packing Method :
TR
Composition :
Thin Film
Datasheets
RG3216V-3302-B-T1
Susumu RG3216V-3302-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 33kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C