RG3216V-3240-B-T1
Mfr.Part #
RG3216V-3240-B-T1
Description
RES SMD 324 OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Construction :
Chip
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
125mW
Resistance :
324Ohm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated :
150V
Max Power Dissipation :
250mW
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Packing Method :
TR
Height :
508μm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RG3216V-3240-B-T1
Susumu RG3216V-3240-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 324Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C