RG3216V-3090-D-T5
Mfr.Part #
RG3216V-3090-D-T5
Description
RES SMD 309 OHM 0.5% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Power Rating :
125mW
Surface Mount :
yes
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Construction :
RECTANGULAR
Max Power Dissipation :
250mW
Composition :
Thin Film
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height :
508μm
Voltage - Rated :
150V
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated DC :
200V
Resistance :
309Ohm
Tolerance :
±0.5%
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RG3216V-3090-D-T5
Susumu RG3216V-3090-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 309Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C