RG3216V-3090-B-T1
Mfr.Part #
RG3216V-3090-B-T1
Description
RES SMD 309 OHM 0.1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
ROHS3 Compliant
Reach Compliance Code :
Unknown
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Chip
Voltage - Rated DC :
200V
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height :
508μm
Packing Method :
TR
Voltage - Rated :
150V
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
309Ohm
Datasheets
RG3216V-3090-B-T1
Susumu RG3216V-3090-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 309Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C