RG3216V-2800-B-T1
Mfr.Part #
RG3216V-2800-B-T1
Description
RES SMD 280 OHM 0.1% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Chip
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated DC :
200V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Surface Mount :
yes
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated :
150V
Height :
508μm
Ratings :
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
280Ohm
Published :
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
125mW
Packing Method :
TR
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RG3216V-2800-B-T1
Susumu RG3216V-2800-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 280Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C