RG3216V-2742-D-T5
Mfr.Part #
RG3216V-2742-D-T5
Description
RES SMD 27.4K OHM 0.5% 1/4W 1206
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
27.4kOhm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated DC :
200V
Weight :
16.187578mg
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Pbfree Code :
FIXED RESISTOR
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height :
400μm
yes
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
RG3216V-2742-D-T5
Susumu RG3216V-2742-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 27.4kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C