RG3216V-2702-P-T1
Mfr.Part #
RG3216V-2702-P-T1
Description
RES SMD 27K OHM 0.02% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
3.2004mm
Resistance :
27kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±0.02%
Height :
508μm
Voltage - Rated DC :
200V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Case Code (Metric) :
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Number of Terminations :
2
Width :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
RG
Published :
Voltage - Rated :
150V
Supplier Device Package :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Max Power Dissipation :
250mW
Max Operating Temperature :
155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RG3216V-2702-P-T1
Susumu RG3216V-2702-P-T1
RG Series, Thin Film, 27kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C