RG3216V-2320-B-T5
Mfr.Part #
RG3216V-2320-B-T5
Description
RES SMD 232 OHM 0.1% 1/4W 1206
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Surface Mount :
yes
AEC-Q200
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Construction :
RECTANGULAR
Case Code (Metric) :
Power Rating :
125mW
JESD-609 Code :
e3
Composition :
Thin Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max Power Dissipation :
250mW
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
232Ohm
Voltage - Rated DC :
200V
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Voltage - Rated :
150V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Height :
508μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Published :
Datasheets
RG3216V-2320-B-T5
Susumu RG3216V-2320-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 232Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C