RG3216V-2260-P-T1
Mfr.Part #
RG3216V-2260-P-T1
Description
RES SMD 226 OHM 0.02% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
226Ohm
Power Rating :
125mW
Height :
400μm
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
150V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Packing Method :
TR
Tolerance :
±0.02%
Construction :
Chip
Datasheets
RG3216V-2260-P-T1
Susumu RG3216V-2260-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 226Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C