RG3216V-2150-C-T5
Mfr.Part #
RG3216V-2150-C-T5
Description
RES SMD 215 OHM 0.25% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
215Ohm
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
250mW
Construction :
Chip
Voltage - Rated :
150V
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated DC :
200V
Height :
508μm
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RG3216V-2150-C-T5
Susumu RG3216V-2150-C-T5
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 215Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.25%, -55°C~155°C