RG3216V-2150-B-T5
Mfr.Part #
RG3216V-2150-B-T5
Description
RES SMD 215 OHM 0.1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Construction :
RECTANGULAR
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
200V
Composition :
Thin Film
Weight :
16.187578mg
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.1%
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
Published :
Resistance :
215Ohm
Max Power Dissipation :
250mW
SMD/SMT
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
200V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height :
508μm
Datasheets
RG3216V-2150-B-T5
Susumu RG3216V-2150-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 215Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C