RG3216V-1911-D-T5
Mfr.Part #
RG3216V-1911-D-T5
Description
RES SMD 1.91K OHM 0.5% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
250mW
Number of Terminations :
2
Surface Mount :
yes
Series :
RG
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
508μm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
20 Weeks
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Power Rating :
125mW
Construction :
RECTANGULAR
Voltage - Rated DC :
200V
Pbfree Code :
yes
Resistance :
1.91kOhm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
150V
Published :
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Datasheets
RG3216V-1911-D-T5
Susumu RG3216V-1911-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 1.91kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C