RG3216V-1820-D-T5
Mfr.Part #
RG3216V-1820-D-T5
Description
RES SMD 182 OHM 0.5% 1/4W 1206
Voltage - Rated :
200V
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Series :
RG
Max Power Dissipation :
250mW
Voltage - Rated DC :
200V
Construction :
RECTANGULAR
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height :
508μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power Rating :
250mW
Resistance :
182Ohm
Tolerance :
±0.5%
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
16.187578mg
Case Code (Imperial) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Case Code (Metric) :
Datasheets
RG3216V-1820-D-T5
Susumu RG3216V-1820-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 182Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C