RG3216V-1820-B-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG3216V-1820-B-T1
Manufacturer
Susumu
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 182 OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Series :
RG
ECCN Code :
EAR99
Published :
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
150V
Composition :
Thin Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
182Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height :
508μm
Reach Compliance Code :
Unknown
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
200V
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
125mW
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Packing Method :
TR
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Construction :
Chip
Ratings :
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
RG3216V-1820-B-T1
Susumu RG3216V-1820-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 182Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C