RG3216V-1692-B-T1
Mfr.Part #
RG3216V-1692-B-T1
Description
RES SMD 16.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Reach Compliance Code :
Unknown
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR
Case Code (Metric) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
400μm
Power Rating :
125mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Construction :
Chip
Published :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
150V
Resistance :
16.9kOhm
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
200V