RG3216V-1691-P-T1
Mfr.Part #
RG3216V-1691-P-T1
Description
RES SMD 1.69KOHM 0.02% 1/4W 1206
Voltage - Rated DC :
200V
Packing Method :
TR
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Published :
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±0.02%
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Chip
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
RG
Max Power Dissipation :
250mW
Height :
508μm
Resistance :
1.69kOhm
Voltage - Rated :
150V
Datasheets
RG3216V-1691-P-T1
Susumu RG3216V-1691-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 1.69kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C