RG3216V-1580-P-T1
Mfr.Part #
RG3216V-1580-P-T1
Description
RES SMD 158 OHM 0.02% 1/4W 1206
Construction :
Chip
20 Weeks
Weight :
16.187578mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
200V
Height :
508μm
Ratings :
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
158Ohm
Voltage - Rated :
200V
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.02%
Packing Method :
TR
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Datasheets
RG3216V-1580-P-T1
Susumu RG3216V-1580-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 158Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C