RG3216V-1542-B-T1
Mfr.Part #
RG3216V-1542-B-T1
Description
RES SMD 15.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Packing Method :
TR
Voltage - Rated DC :
200V
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Reach Compliance Code :
Unknown
Published :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
125mW
Height :
400μm
Voltage - Rated :
150V
Resistance :
15.4kOhm
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Construction :
Chip
Datasheets
RG3216V-1542-B-T1
Susumu RG3216V-1542-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 15.4kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C