RG3216V-1472-D-T5
Mfr.Part #
RG3216V-1472-D-T5
Description
RES SMD 14.7K OHM 0.5% 1/4W 1206
1206 (3216 Metric)
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Lead Free
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Construction :
RECTANGULAR
Voltage - Rated :
150V
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
14.7kOhm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Voltage - Rated DC :
200V
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RG3216V-1472-D-T5
Susumu RG3216V-1472-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 14.7kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C