RG3216V-1430-P-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG3216V-1430-P-T1
Manufacturer
Susumu
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 143 OHM 0.02% 1/4W 1206
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packing Method :
TR
Voltage - Rated :
150V
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height :
508μm
Case Code (Metric) :
Max Power Dissipation :
250mW
Series :
RG
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
200V
Construction :
Chip
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
143Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.02%
Factory Lead Time :
20 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Composition :
Thin Film
Published :
Power Rating :
125mW