RG3216V-1400-B-T1
Mfr.Part #
RG3216V-1400-B-T1
Description
RES SMD 140 OHM 0.1% 1/4W 1206
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
150V
Height :
508μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
RG
Length :
3.2004mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
140Ohms
Supplier Device Package :
Case Code (Metric) :
Width :
1.6002mm
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
125mW
Datasheets
RG3216V-1400-B-T1
Susumu RG3216V-1400-B-T1
RG Series, Thin Film, 140Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C