RG3216V-1372-B-T1
Mfr.Part #
RG3216V-1372-B-T1
Description
RES SMD 13.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
150V
Voltage - Rated DC :
200V
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
13.7kOhm
Tolerance :
±0.1%
AEC-Q200
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Number of Terminations :
2
Height :
400μm
Construction :
Chip
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power Rating :
125mW
Published :
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR
Surface Mount :
yes
Reach Compliance Code :
Unknown
Datasheets
RG3216V-1372-B-T1
Susumu RG3216V-1372-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 13.7kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C