RG3216V-1002-P-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG3216V-1002-P-T1
Manufacturer
Susumu
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 10K OHM 0.02% 1/4W 1206
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±0.02%
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
RG
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
10kOhm
Composition :
Thin Film
Max Power Dissipation :
250mW
Voltage - Rated :
150V
Height :
508μm
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
20 Weeks
Number of Terminations :
2
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Packing Method :
TR
Power Rating :
125mW
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
200V
Case Code (Metric) :
Construction :
Chip
Termination :
SMD/SMT
Lead Free :
Lead Free
Published :
Datasheets
RG3216V-1002-P-T1
Susumu RG3216V-1002-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 10kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C