RG3216P-9530-W-T1
Mfr.Part #
RG3216P-9530-W-T1
Description
RES SMD 953 OHM 0.05% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
150V
Power Rating :
125mW
Packing Method :
TR
Composition :
Thin Film
Surface Mount :
yes
Series :
RG
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
508μm
AEC-Q200
Construction :
Chip
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Lead Free :
Lead Free
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
953Ohm
Voltage - Rated DC :
200V
ECCN Code :
EAR99
Reach Compliance Code :
Unknown
Tolerance :
±0.05%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RG3216P-9530-W-T1
Susumu RG3216P-9530-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 953Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C