RG3216P-9312-B-T5
Mfr.Part #
RG3216P-9312-B-T5
Description
RES SMD 93.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Thin Film
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
1206 (3216 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Height :
508μm
Tape and Reel (TR)
Construction :
RECTANGULAR
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount :
yes
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
RG
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Rated :
150V
Pbfree Code :
yes
Resistance :
93.1kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Ratings :
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
RG3216P-9312-B-T5
Susumu RG3216P-9312-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 93.1kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C