RG3216P-91R0-B-T5
Mfr.Part #
RG3216P-91R0-B-T5
Description
RES SMD 91 OHM 0.1% 1/4W 1206
Lead Free
Pbfree Code :
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Power Rating :
250mW
Voltage - Rated :
200V
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
Weight :
16.187578mg
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated DC :
200V
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
91Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RG3216P-91R0-B-T5
Susumu RG3216P-91R0-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 91Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C