RG3216P-9102-W-T1
Mfr.Part #
RG3216P-9102-W-T1
Description
RES SMD 91K OHM 0.05% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Max Power Dissipation :
250mW
Composition :
Thin Film
Surface Mount :
yes
Resistance :
91kOhm
Voltage - Rated DC :
200V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
150V
Tolerance :
±0.05%
Reach Compliance Code :
Unknown
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
125mW