RG3216P-9102-D-T5
Mfr.Part #
RG3216P-9102-D-T5
Description
RES SMD 91K OHM 0.5% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
400μm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Mounting Feature :
Surface Mount
AEC-Q200
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power Rating :
250mW
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
200V
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Weight :
16.187578mg
Factory Lead Time :
20 Weeks
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Construction :
RECTANGULAR
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
91kOhm
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Surface Mount :
yes
Datasheets
RG3216P-9102-D-T5
Susumu RG3216P-9102-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 91kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C