RG3216P-9101-P-T1
Mfr.Part #
RG3216P-9101-P-T1
Description
RES SMD 9.1K OHM 0.02% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
150V
Tolerance :
±0.02%
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
125mW
Supplier Device Package :
Width :
1.6mm
Resistance :
9.1kOhms
Termination :
SMD/SMT
Length :
3.2mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
400μm
Max Operating Temperature :
155°C
Voltage - Rated DC :
200V
Datasheets
RG3216P-9101-P-T1
Susumu RG3216P-9101-P-T1
RG Series, Thin Film, 9.1kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C