RG3216P-9101-B-T1
Mfr.Part #
RG3216P-9101-B-T1
Description
RES SMD 9.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Reach Compliance Code :
Unknown
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Series :
RG
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packing Method :
TR
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
20 Weeks
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
508μm
Published :
Voltage - Rated DC :
75V
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
150V
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
9.1kOhm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RG3216P-9101-B-T1
Susumu RG3216P-9101-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 9.1kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C