RG3216P-90R9-B-T5
Mfr.Part #
RG3216P-90R9-B-T5
Description
RES SMD 90.9 OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
20 Weeks
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Case Code (Metric) :
Power Rating :
250mW
Voltage - Rated :
200V
Voltage - Rated DC :
200V
Construction :
RECTANGULAR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Weight :
16.187578mg
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
90.9Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RG3216P-90R9-B-T5
Susumu RG3216P-90R9-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 90.9Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C