RG3216P-9091-P-T1
Mfr.Part #
RG3216P-9091-P-T1
Description
RES SMD 9.09KOHM 0.02% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
508μm
Resistance :
9.09kOhm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated DC :
200V
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Construction :
Chip
Max Power Dissipation :
250mW
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR
Power Rating :
125mW
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
150V
Tolerance :
±0.02%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RG3216P-9091-P-T1
Susumu RG3216P-9091-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 9.09kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C