RG3216P-9090-B-T5
Mfr.Part #
RG3216P-9090-B-T5
Description
RES SMD 909 OHM 0.1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
200V
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Construction :
RECTANGULAR
ECCN Code :
EAR99
Weight :
16.187578mg
Case Code (Imperial) :
Resistance :
909Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Factory Lead Time :
20 Weeks
Pbfree Code :
Voltage - Rated :
200V
Max Power Dissipation :
250mW
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Metric) :
Datasheets
RG3216P-9090-B-T5
Susumu RG3216P-9090-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 909Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C