RG3216P-8873-B-T5
Mfr.Part #
RG3216P-8873-B-T5
Description
RES SMD 887K OHM 0.1% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated :
150V
Surface Mount
Factory Lead Time :
20 Weeks
508μm
Pbfree Code :
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
887kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated DC :
200V
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
RG3216P-8873-B-T5
Susumu RG3216P-8873-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 887kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C