RG3216P-8870-W-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG3216P-8870-W-T1
Manufacturer
Susumu
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 887 OHM 0.05% 1/4W 1206
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Construction :
Chip
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
RG
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
887Ohm
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
200V
ECCN Code :
EAR99
Published :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packing Method :
TR
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height :
508μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Composition :
Thin Film
Power Rating :
125mW
Datasheets
RG3216P-8870-W-T1
Susumu RG3216P-8870-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 887Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C