RG3216P-8662-B-T5
Mfr.Part #
RG3216P-8662-B-T5
Description
RES SMD 86.6K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR
Voltage - Rated DC :
200V
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Terminal Shape :
WRAPAROUND
SMD/SMT
Factory Lead Time :
20 Weeks
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
200V
Weight :
16.187578mg
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Surface Mount :
yes
Resistance :
86.6kOhm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
Thin Film
Max Power Dissipation :
250mW
Height :
508μm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Datasheets
RG3216P-8662-B-T5
Susumu RG3216P-8662-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 86.6kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C