RG3216P-82R0-W-T1
Mfr.Part #
RG3216P-82R0-W-T1
Description
RES SMD 82 OHM 0.05% 1/4W 1206
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Lead Free :
Lead Free
Surface Mount :
yes
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
400μm
Case Code (Metric) :
Resistance :
82Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
Unknown
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated DC :
200V
Tolerance :
±0.05%
Voltage - Rated :
150V
Packing Method :
TR
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RG3216P-82R0-W-T1
Susumu RG3216P-82R0-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 82Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C