RG3216P-8251-B-T5
Mfr.Part #
RG3216P-8251-B-T5
Description
RES SMD 8.25K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
250mW
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Construction :
RECTANGULAR
Resistance :
8.25kOhm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
RG
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
20 Weeks
Height :
400μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead Free :
Lead Free
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Voltage - Rated :
150V
Matte Tin (Sn)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
200V
Datasheets
RG3216P-8251-B-T5
Susumu RG3216P-8251-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 8.25kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C